Aktualności

W czwartek 20 kwietnia do naszego przedszkola przyjechały dwie sympatyczne Panie z “Niewidzialnej Przestrzeni” w Opolu. Dzięki nim nasze Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach poruszających temat niepełnosprawności. Dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z osobami z niepełnosprawnościami. Bezpieczne i znane dzieciom otoczenie sprawiło, że łatwiej odnalazły się w tej nowej sytuacji i powitały Panie z uśmiechem. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, co to znaczy że ktoś jest niepełnosprawny oraz jak takie osoby radzą sobie w codziennym życiu.  Panie z “Niewidzialnej Przestrzeni” przywiozły ze sobą różne przedmioty przydatne w codziennym życiu osób z niepełnosprawnościami. Były chwile zaskoczeń, zachwytów i radosnej zabawy. Jesteśmy przekonane, że dzieci, które wzięły udział w warsztatach będą w przyszłości bardziej otwarte na kontakty z osobami z niepełnosprawnościami oraz wrażliwe na ich potrzeby.

Skip to content