Aktualności

21 marca to dzień wyjątkowo barwny i kolorowy, nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny. Z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku ten dzień został ustanowiony Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Data tego święta nie jest przypadkowa, ponieważ wskazuje na specyfikę Zespołu Downa – obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi nauczycielkami przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji solidarności z osobami z Zespołem Downa. Nauczycielki podczas zajęć w przystępny dla dzieci sposób rozmawiały z nimi na temat różnorodności, integracji oraz wsparcia, jakiego potrzebują osoby z tą wadą genetyczną. Symbolem akcji są kolorowe skarpetki “nie do pary”, których wielobarwność i różnorodność ma zwrócić uwagę ludzi na to, że pomimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem. Dzieci z zaciekawieniem wzięły udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy przyczynią do ukształtowania u dzieci przekonania, że każdy jest ważny i wyjątkowy, dla każdego jest miejsce na świecie i każdy zasługuje na szacunek i miłość.

Skip to content