Aktualności

20 października społeczność kucharska świętuje Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. W naszym przedszkolu nie brakuje młodszych i starszych kucharzy z zamiłowania, dlatego również postanowiliśmy poświętować.

Nasza placówka realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Europa i ja”, którego celem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie oraz wzbogacanie ich o nowe doświadczenia i zainteresowania. Każda grupa wybrała kraj, który w tym roku będzie tematem przewodnim zajęć projektowych.

Grupa “Biedronek” odkrywała dzisiaj tajniki włoskiej kuchni. Dzieci dowiedziały się, jaka jest historia najbardziej znanego włoskiego dania, czyli pizzy. Następnie wspólnie z Paniami wykonały pyszną pizzę.

Grupa “Sówek” poznała kulinarne zwyczaje Wielkiej Brytanii. Dzieci dowiedziały się, co to “tea time” i że najlepsze do angielskiej herbatki są kruche ciasteczka. Wspólnie wykrawali ciasteczka z kruchego ciasta, by później uraczyć nimi gościa specjalnego. Na elegancką, angielską herbatkę wpadł do nich miś Paddington, który uwielbia takie popołudnia.

Grupa “Wiewiórek” wcieliła się dzisiaj w czeskich kucharzy. Profesjonalnie ubrani i przygotowani wyrobili drożdżowe ciasto, by później przygotować pyszne trdelniki, czyli tradycyjny czeski deser. Dzieciom bardzo smakowało, a w nagrodę otrzymały dyplom Szefa Kuchni.

To był dzień pełen wrażeń i nowych smaków 🙂

Skip to content